* به علت نوسانات لحظه ای در بازار ، گرفتن تائید قیمت از واحد فروش الزامی می باشد *قیمت تیرآهن | گروه صنعتی آریا | بورس فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی
نبشی ضد زنگ
نبشی ضد زنگ
فوریه 10, 2020
نبشی گالوانیزه
نبشی گالوانیزه
فوریه 26, 2020

قیمت تیرآهن

تیرآهن یکی از مهمترین پروفیل‌ها در صنعت ساختمان شناخته می‌شود. حجم استفاده از تیراهن به اندازه‌ای بالا است که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد.قیمت تیرآهن برحسب شاخه 12 متری می باشد. در بازار ایران قیمت های مختلفی بسته به نام و نوع تیراهن ها وجود دارد اگر لیست قیمت تیرآهن ها را بررسی کنیم، قیمت تیرآهن ذوب اهن اصفهان تقریبا بالاتر از همه کارخانه ها قرار می گیرد و بعد از آهن قیمت تیراهن یزد و تیراهن اریان فولاد و سایر تولید کننده ها از جمله تیراهن اشتهارد، تیراهن فایکو، تیراهن ناب تبریز و همچنین تیراهن های ترک که به صورت سبک و سنگین در بازار ایران موجود می باشند. قیمت تیرآهن ها در بازار به صورت شاخه ای اعلام میشود و قیمت هاش ( تیراهن بال پهن) به صورت کیلویی. تیرآهن هاش های موجود در بازار ایران بیشتر ترک هستند.

بسته به نوع و حجم سازه و مقدار مصرف تیرآهن میتوان گفت یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تمام شده پروژه قیمت تیرآهن و به طور کلی قیمت آهن آلات مصرفی در آن پروژه می باشد. قیمت تیرآهن براساس قیمت روز آهن در بازار جهانی آهن و قیمت و نرخ دلار و ارز در بازار داخلی تعیین می گردد. مانند دیگر فلزات قیمت این فلز بر اساس میزان تولید و موجودی بازار تغییر می کند. به طور کلی قیمت آهن بر اساس کیلو و وزن آهن ، فروش به صورت کلاف یا شاخه، ابعاد و ضخامت می تواند تغییر کند.

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن

ویژگی ها و قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن  که یک محصول ساختاری ساخته شده از فولاد نورد است،  در شرکت ما بسیار اقتصادی برآورد شده است و تیرآهن که به دلیل استحکام و توانایی در نگه داشتن ساختمان های بزرگ و سنگین شناخته شده است، با قیمت تیرآهن مناسب در پروژه های ساختمانی ارجحیت دارد. طراحی و برآورد  قیمت تیرآهن امکان توزیع یکنواخت وزن را بدون تأثیر بر خواص ساختاری فراهم می کند که معمولاً به عنوان یک تکیه گاه افقی با سیستم لنگر استفاده می شود و همچنین می توان از آن به عنوان تکیه گاه عمودی برای ساخت دیوار استفاده کرد که با این اوصاف مقرون به صرفه بودن قیمت تیرآهن بسیار اهمیت دارد. قیمت تیرآهن متقاطع با کاربرد های ساخت آن نسبت دارد و از تصویری متقاطع تشکیل می شوند با میلگرد فولادی یا با تیرهای فولادی تقویت می شوند و با حفاری مارپیچ ساخته می شوند.

کاربردهای تیرآهن و قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن عریض که در کاربردهای زیادی به عنوان سیستم های والر و مهار بندی مفید هستند، بسیار اهمیت دارد و آن ها به بارهای لنگر اجازه می دهند تا به تیرآهن دیوار منتقل شوند یا توزیع مساوی در سراسر دیوار را امکان پذیر می کنند و آن ها روی دیوار می نشینند و به قسمت های فولادی اصلی دیوار جوش داده می شوند یا پیچ می شوند. در واقع در کاربردهای زیادی از تیرآهن با  قیمت تیرآهن  مناسب، استفاده می کنند تا جریان آزاد بتن و کاهش فضاهای خالی را فراهم کنند و دیوار مقطعی و مماس با ساختن بخش های بتنی که با تیرآهن پهن یا میله های فولادی تقویت می شوند، تشکیل می شوند و دیوارهای دارای همپوشانی مقطعی و مماس برای دیوارهای حائل، دیوارهای فونداسیون یا دیوارهای بریده استفاده می شوند.

برای دیوارهای مستحکم تر یا سفت تر، پیمانکاران از تیرآهن پهن با قیمت تیرآهن مقرون به صرفه استفاده می کنند و کاربرد اتصال دهنده های جوش داده شده به انتهای فلنج تیر برای ایجاد یک جزء اتصال بین دیوار و تیرآهن است. همچنین قیمت تیرآهن برای ساخت دیوارهای صوتی و دیوارهای غیر سازه ای دارای اهمیت است زیرا این دیوار ها برای ایجاد مانعی برای دید و آلودگی صوتی بین بزرگراه و یک منطقه مسکونی یا تجاری طراحی شده اند و تیرهای سازه ای H به عنوان پایه یا به عنوان پایه های پست مفید هستند که بهتر است با قیمت تیرآهن مناسب عرضه شود و البته دلیل دیگر اهمیت قیمت تیرآهن، برنامه کاربردی برای پل ها و سازه های دیگر است که از تیرآهن و سایر قطعات فولادی به عنوان یک سازه موقت برای پشتیبانی در ساخت یک سازه دائمی استفاده می شود.

استاندارد قیمت تیرآهن

برآورد قیمت تیرآهن زیر نظر سازمان جهانی است که راهنمایی های استاندارد شده ای را برای تولید کنندگان محصولات و کاربران فولاد و انواع آن ارائه می دهد و این سازمان آخرین نسخه از انتشارات ضروری در طبقه بندی، ارزیابی و مشخصات انواع فولاد و قیمت تیرآهن را در دسترس قرار می دهد که سازندگان از اطلاعاتی استفاده می کنند که مواد، ویژگی های مکانیکی، مواد شیمیایی و خواص متالورژیکی را برای تولید اجزای مکانیکی، عناصر ساختمانی و لوازم جانبی مرتبط مشخص می کند. در واقع گزینه ASTM A36  یک مشخصات استاندارد است که اشکال کیفیت سازه را برای ساخت و ساز پیچی، جوشی یا پرچ شده پل ها و ساختمان ها و سایر اهداف برای برآورد قیمت تیرآهن را پوشش می دهد و البته این عمدتا برای فولاد ساختاری کربنی است.

با همه این ها قیمت تیرآهن ساختاری کلمبیوم و وانادیوم که با استحکام بالاتر و کم آلیاژ است، این مشخصات درجه 50 را برای سازه های ساختمانی جوش، پیچ و مهره و پرچ پوشش می دهد. البته استاندارد قیمت تیرآهن مورد نظر با  مشخصات فولاد سازه ای با استحکام بالاتر و کم آلیاژ است و از مزایای این مشخصات می توان به مقاومت در برابر خوردگی جوی و صرفه جویی در وزن اشاره کرد که همچنین ASTM A690 تست و استاندارد مواد را برای تیرآهن های H فولاد فسفر با مقاومت بالا و آلیاژ کم و شمع بندی ورق با کیفیت ساختاری مشخص می کند و این مشخصات معمولاً در ساخت دیوارها، دیوارهای حفاری و بلوک به دلیل قیمت تیرآهن  مورد نظر کاربرد دارد. استاندارد دیگری که مشخصات ASTM A709 میلگرد ها و اشکال پروژه های پل را پوشش می دهد برای برآورد قیمت تیرآهن  و اشکال کربنی و کم آلیاژ با استحکام بالا مناسب است و البته مشخصات استاندارد برای استحکام بالاتر و اشکال فولادی کم آلیاژ با کیفیت ساختاری است. این مشخصات، اشکال فولادی سازه ای در درجه 50 تولید شده توسط QSI را پوشش می دهد و هدف این اشکال برای پیچ و مهره، پرچ کردن و جوشکاری ساختمان ها، پل ها و سایر سازه ها است.

عوامل اثر گذار بر قیمت تیرآهن

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر  قیمت تیرآهن  تفاوت در درجه بندی آن است که برای اشکال سازه های فولادی در قاب بندی ساختمان است و این اشکال نورد شده برای قاب بندی ساختمان، پل ها و پروژه های ساختاری کلی را پوشش می دهد که قیمت تیرآهن را متفاوت می کند. در واقع استاندارد های اعمال شده بر قیمت تیرآهن بر اساس قدرت تسلیم آن مشخص می شود و اندازه تیرآهن، نوسانات بازار ارز و همچنین رکود ساخت و ساز و تغییرات بازار مسکن بر قیمت تیرآهن تاثیر زیادی دارد که این مسئله برای پیمانکاران فونداسیون برای استفاده در سیستم‌های مهاربندی و سدها، دیوارهای متقاطع، دیوارهای صوتی، و دیوارهای تیر و دیوار در دسترس است. همچنین در محاسبه وزن ها و خواص، تیرآهن ها و یا لبه های گرد، تحت شیوه های استاندارد صنعتی، گنجانده شده است و با توجه به قیمت تیرآهن، سطح مقطع یا وزن هر شکل نباید بیش از 2.5 درصد مقادیر مشخص باشد و محاسبه مقادیر سطح مقطع در ابعاد حداقل با استفاده از یک ستاره به عنوان کد می باشد.

مزیت های برآورد قیمت تیرآهن

همان طور که گفتیم استفاده از تیرآهن کاربرد های زیادی دارد و به این جهت برای تخمین هزینه ساخت و ساز ها،  برآورد قیمت تیرآهن می تواند سودمند باشد که در این مسیر به طور گسترده در صنعت ساختمان استفاده می شود. البته اطلاعات درباره وزن تیرآهن، مدل تیرآهن مورد نظر و مناسب برای منطقه ساخت در برآورد قیمت تیرآهن  اثر گذار است زیرا برای حمل بارهای سنگین در یک منطقه وسیع ایده آل است و این می تواند یک سازه بزرگتر یا عریض تر را با خطر آسیب کمتر پشتیبانی کند، که باعث می شود تحمل بار بزرگتر کارآمدتر و ایده آل باشد. همچنین تیرآهن های عریض دارای مشخصات استاندارد در هر کشوری هستند که به سازندگان اجازه می دهد تا به راحتی تعیین کنند که چه اندازه هایی در برنامه ریزی و ساخت و ساز مورد نیاز است و انتخاب اندازه مناسب تیرآهن با قیمت تیرآهن مقرون به صرفه برای یک پروژه باعث می شود زمان ساخت سریعتر شود و به دلیل مسائل مربوط به اندازه، احتمال تاخیر کمتری وجود داشته باشد. ما به عنوان یکی از بزرگترین توزیع کنندگان و تامین کنندگان محصولات فلزی ساخت و ساز مناسب سازه و راه به شما پیشنهاد می کنیم برای سفارش و اطلاع از قیمت تیرآهن با کارشناسان ما تماس بگیرید زیرا همان طور که پیشتر توضیح دادیم اطلاعات مربوط به قیمت تیرآهن،  به دلیل نوسانات بازار به صورت روزانه در اختیار شما مصرف کنندگان عزیز قرار می گیرد.