* به علت نوسانات لحظه ای در بازار ، گرفتن تائید قیمت از واحد فروش الزامی می باشد *ورق روغنی | گروه صنعتی آریا | بورس فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی
ورق رنگی
ورق رنگی
فوریه 5, 2020
ورق استیل
ورق استیل
فوریه 5, 2020

ورق روغنی

ورق روغنی

ورق روغنی در فرآیند نورد سرد تولید می گردد. در حقیقت ورق سیاه در فرآیند نورد گرم، ورق روغنی و ورق گالوانیزه در فرآیند نورد سرد تولید می شوند. نام گذاری ورق روغنی از شکل ظاهری آن برگرفته شده است.

ورق روغنی پس از طی مراحل در نورد سرد روغن کاری می شود تا از زنگ زدگی آن جلوگیری شود. استفاده از نورد سرد در تولید ورق روغنی موجب بالا رفتن کیفیت ظاهری ورق های نورد شده می شود. به همین علت از ورق روغنی در مواردی که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهد بیشتر استفاده می شود.

در فرایند تولید ورق های روغنی اصولا ورق های سیاه با ضخامتی بیشتر از ضخامت نهایی که قرار است روغنی گردد وارد خط تولید شده و با توجه به کنش های رخ داده که در بالا توضیح داده شد تبدیل به ورق روغنی می گردد.

 

انواع ورق روغنی :

  • ورق روغنی معمولی
  • ورق روغنی نیمه کشش
  • ورق روغنی فوق کشش

وزن ورق روغنی معمولا استاندارد بوده و از طریق فرمول های مخصوص محاسبه می گردد. عمده کاربرد ورق روغنی، به دلیل مقاومت در برابر فشارهای بالا و ظاهر مطلوب، در ساخت و ساز و مصالح ساختمانی می باشد.

برجسته ترین مزیتی که در مورد این نوع متریال وجود دارد، قدرت و تحمل بالای این مواد در فشار و وزن های زیاد است؛ همین ویژگی در ورق روغنی باعث شده در بیشترین کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

تولید ورق روغنی در مقایسه با تولید انواع ورق فولادی، بسیار سریع تر و ارزان تر است. تولید سریع یک محصول مرغوب و پرکاربرد صنعتی، به رونق بازار نیز کمک خواهد کرد.