* به علت نوسانات لحظه ای در بازار ، گرفتن تائید قیمت از واحد فروش الزامی می باشد *ورق کرکره | گروه صنعتی آریا | بورس فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی
ورق پانچ
ورق پانچ
جولای 7, 2020
قیمت روز میلگرد
قیمت روز میلگرد
جولای 15, 2020

ورق کرکره

سقف های شیروانی بایستی در عین سبک و ضد زلزله بودن، مقاوم و مقرون به صرفه نیز باشند و از این رو مصالح مصرفی در این نوع سقف ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ورق کرکره سینوسی یکی از رایج ترین روش های فرم دهی ورق گالوانیزه جهت استفاده در سقف های شیروانی می باشد. دلیل نامگذاری ورق کرکره به ورق سینوسی شباهت نوع شکل دهی آن به موج های دایره ای شکل می باشد.

ورق کرکره رنگی به طور گسترده در سازه های مختلف از جمله لوازم خانگی، خودرو و بناهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و فرایند گالوانیزاسیون کردن آنها به روش غوطه وری داغ صورت می گیرد و در دمای 860 درجه فارنهایت ساخته میشود.

ورق کرکره سینوسی به صورت طولی نورد شده و با توجه به طول مورد درخواست مشتری و تا حداکثر 15 روز آماده تحویل می شود هرچند به طور عمده مابین 2 تا 48 ساعت جهت تحویل آن باید منتظر بمانید. چنانچه طول ورق درخواستی مشتری زیاد باشد به دلیل دشوار بودن حمل و نیز امکان شکسته شدن آن ها در مسیر، به صورت دو تکه تولید می گردند. تولید ورق کرکره به این صورت است که دستگاه از عرض به شکل موج فرم داده شده و این کار باعث می شود که در طول ورق کرکره ای محدودیتی وجود نداشته و تنها محدودیت به عرض ورق گالوانیزه کرکره ای ختم گردد.

انواع طرح های ورق کرکره:

شامل ورق کرکره سینوسی با موج های مدور و دایره ای شکل، کرکره ذوزنقه به صورت موج دار با سطح مقطع ذوزنقه، کرکره دامپا یا همان لمبه سابق، کرکره طرح سفال و پرچین می باشد.

هنگامی که ورق رنگی با عرض 125 میلی متر به شکل کرکره در می آید،عرض کرکره سینوسی 116 میلی متر، کرکره ذوزنقه 112 میلی متر، کرکره دامپا 118 میلی متر، کرکره طرح سفال 120 میلی متر تبدیل خواهد شد.

کاربرد انواع مدل ها:

ورق سینوسی: استفاده در سقف
ورق ذوزنقه: مورد استفاده برای دیوار
ورق دامپا: قابل استفاده برای دیوار و زیر سقف
ورق طرح سفال: استفاده در سقف

ورق کرکره ای از دیرباز در سقف های شیروانی و شیبدار کاربرد داشته و دارند. ورق گالوانیزه کرکره ای ارزان ترین گزینه برای پوشش سقف یا حصارکشی دیواری است.ضخامت ورق های کرکره سینوسی گالوانیزه بین 0/3 میل تا 1 میلی متر است که ضخامت رایج در بازار و محصول با عرضه و تقاضای بالای آن ضخامت 0/5 میل است.عرض ورق های گالوانیزه کرکره سینوسی معمولا 100 و یا 125 سانتی متر است.