* به علت نوسانات لحظه ای در بازار ، گرفتن تائید قیمت از واحد فروش الزامی می باشد *میلگرد A1 | گروه صنعتی آریا | بورس فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی
قیمت روز پروفیل
قیمت روز پروفیل
جولای 15, 2020
ورق مسی
ورق مسی
جولای 29, 2020
میلگرد A1

میلگرد A1

میلگرد A1

میلگرد A1 : (نرم بدون آج) اولین گروه، میلگرد A1 می باشند که اسم آئین نامه آن ها F240 یا رده مقاومتی ۲۴۰ هستند که به میلگرد A1 یا ساده معروفند و هیچ گونه شکل آج بر روی آن ها وجود ندارد. از لحاظ سختی در رسته میلگردهای نرم تقسیم بندی می شوند. تنش جاری این محصول ۲۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی آن ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. همچنین تغییر شکل پلاستیکی آن نیز ۲۵ درصد ذکر شده است. میلگرد A1 برای انجام عملیات جوشکاری و آهنگری بسیار مناسب بوده و به عنوان یک میلگرد داکتیل شناخته می شود.

میلگرد A1 عمدتا به صورت صاف و بدون آج با تنش ۲۳۰۰، مقاومت کششی ۳۶۰۰، مقاومت تسلیم ۳۸۰۰ در بازار عرضه می شود. تغییر شکل نسبی این محصول 25 درصد تخمین زده شده و به عنوان میلگردی نرم شناخته می شود. اصولا برای مواردی چون آهنگری مورد استفاده قرار می گیرد و برای عملیات تغییر شکل و جوشکاری مناسب است. تشخیص میلگرد A1 به دلیل داشتن سطحی صاف و بدون آج بسیار ساده است. از ویژگی های محصول در استاندارد A1 می توان به نرم و انعطاف پذیر بودن آن اشاره کرد. همچنین جوشکاری روی آن مجاز است و برای مواردی چون آهنگری کاربرد دارد. شکل ظاهری میلگرد A1 صاف و بدون آج است.

مقاطعی با شکل ظاهری صاف و خاصیت فیزیکی نرم می باشد. آنالیز این محصول ۲۴۰ با ۲۵ درصد تغییر شکل نسبی بوده، این مقاطع با ۲۴۰۰ مقاومت تسلیم و ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع مقاومت کششی جزء مقاطع با انعطاف پذیری بالا قرار می گیرد که اغلب در مصارف آهنگری کاربرد دارد. جوش پذیری در این محصول بالا بوده به همین دلیل از آن در مواردی که به جوشکاری نیاز است هم می توان استفاده کرد. این مقاطع که جزئی از میلگردهای داکتیل است با قطر ۱۲ تا ۵۰ میلیمتر و طول های ۶ تا ۱۲ متر در بازار موجود می باشد.