* به علت نوسانات لحظه ای در بازار ، گرفتن تائید قیمت از واحد فروش الزامی می باشد *ورق استیل | گروه صنعتی آریا | بورس فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی
ورق روغنی
ورق روغنی
فوریه 5, 2020
پروفیل مقاطع باز
پروفیل مقاطع باز
فوریه 10, 2020

ورق استیل

ورق استیل

تولید ورق استیل بر پایه آهن می باشد , با این تفاوت که بسیار عناصر متغیر در ساخت ورق استیل استفاده می شود و همین عناصر موجب می شود تا میزان مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری، استحکام و … افزایش یابد.

از عناصر مهم موجود در ورق استیل، منگنز می باشد. منگنز سرعت خنك شدن بحراني را کاهش می دهد به همين دلیل نقطه تسليم و استحكام نهايي افزايش پیدا می کند. وجود منگنز موجب افزایش قابلیت های آهنگری و جوشکاری می شود و به شدت سختی فولادها را افزایش می دهد . منگنز به علت ساختار اتمی از ترکیب شدن گوگرد با آهن جلوگیری می کند.

ماده اولیه به کار رفته در ساخت ورق استیل با توجه به درصد کربن، نیکل و کروم موجود در آن انواع مختلفی دارد، ورق‌های موجود در بازار معمولا از یکی از استیل‌های 304، 316، 420، 310، 321، 309 و 430 ساخته می‌شوند.

 

ورق استیل نیز مانند ورق گالوانیزه و ورق های روغنی به دو صورت رول و شیت عرضه می گردد.

ورق استیل به صورت قطعات مربع یا مستطیل است. و در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. ورق های استیل دارای ضخامت کمی هستند و سطح آن ها بسیار صاف و براق است و براق بودن ورق استیل به دلیل این است که سطح این ورق ها صیقل داده می شود.